İZMİR’DE BAŞLAN YENİ GİRİŞİMCİDEN KURUMSALLAŞAN MARKAYA

TEKNiKEL Tic. ve San. A.Ş., batılı ülkeler ile ticaretin gelişmeye başladığı 1952 senesinde, İZMİR’de, İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ mezunu bir makine mühendisi ve kayınbiraderi tarafından kurulmuştur.

Şirket, kısa süre sonra İzmir’den ticaretin ve bir kısım imalat faaliyetinin merkezi durumunda olan İstanbul’da Karaköy’e taşınmıştır.

MİSYONUMUZ

TEKNiKEL Tic. ve San. A.Ş., Sağlık ve Mekanik İmalat Sanayi sektörlerinde son teknolojiye sahip ve alanında devrim yaratan 40 dan fazla milletlerarası markanın teminini, ve uygulamaların yaygınlaşmasını ana hedef olarak belirlemiştir.

TEKNiKEL bugün, yarım yüzyıldan fazla geçmişi ile faaliyetlerin en iyi şekilde ve sürdürülebilir olmasını sağlamak üzere, insan kaynaklarını geliştirmeyi ve yetkinleştirmeyi ana hedef edinmiştir. Bu yapı ve faaliyetler neticesinde Teknikel A.Ş. bilinen, aranan, sürdürülebilir ve sürekli hizmet ve servis verebilen bir faaliyet sunmağa devam etmektedir.

MEDİKAL

Daha Sağlıklı Bir Gelecek

Sağlık sektöründe ki 60 yıllık deneyim, 450’den fazla geliştirilmiş ürünler, servis ağı ve ekonomik çözüm odaklı teknolojiler sunmaktayız. Daha sağlıklı bir gelecek için biz hazırız.

Hareket Özgürlüğü Geri Kazanım Çözümlerimiz

Yürüme Analiz ve Rehabilitasyonu için Klinik hasta değerledirmelerinden hassas Bilimsel Çalışmalara kadar, her ihtiyacınıza göre Optik Kameralı Yürüme Analiz Sistemleri.

TAKIM TEZGAHLARI

Ağır Hizmette Kalite

1952‘den beri Türkiye pazarında yer alan Teknikel, kaliteli makina araçları temin etmeye devam etmektedir. Fabrikanıza ve işinize yenilikler getirerek üretim performansınızı artırmaktadır. Hedefi hızlı, güvenilir ve ekonomik çözümler üreterek müşteri ihtiyaçlarına maksimum fayda ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Yüksek Performanslı Otomotiv

Özgün fikirler özel araçlar gerektirir. Kalitesi ile ünlü Teknikel‘in CNC Makinası, otomotiv sektöründe zor koşullara dayanıklıdır ve müşteri ihtiyaçlarına maksimum fayda ve memnuniyet sağlamaktadır.

Havacılıkta Ultra Hassasiyet

Teknikel olarak günümüz teknolojisinin ötesinde hizmetler sunarak, müşterilerimizin kendi üretim hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamaya kararlıyız.

ÖLÇÜM CİHAZLARI

Amacımız Ölçümde Mükemmelik

Kullanıcıların sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi ölçüm teknolojilerinin önemini anlıyoruz.

Kaliteden Üretkenliğe 

Endüstriyel ölçüm teknolojilerimiz sayesinde, parçalarınızın kalitesini tüm imalat prosesleriniz boyunca takip ve kontrol edebilirsiniz.

Farklı Sektörlerde Varız

Otomotiv Ana ve Yan Sanayi, Savunma ve Havacılık Sanayi, Demir Çelik Sanayi ve diğer birçok sektörde de müşterilerimize doğru çözümler ile destek olmaktayız.

ŞİRKET POLİTİKAMIZ

Teknikel Tic. San. A.Ş., temsilciliğini yaptığı konularda ürün ve satış sonrası hizmet kalitesi ile en iyi firmalar arasında yer almayı, tüm faaliyetlerini dürüstlük ve sorumluluk bilinci ile yürütmeyi şirket politikası olarak benimsemiştir.

Aşağıdakiler şirket politikasının ana unsurlarıdır:

 • Sektörün değişen beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek için; gelişen teknolojiyi takip edip, bilgiyi müşteri ve çalışanlarına aktararak, yenilik ve değişimlere açık olmak,
 • Müşterileri, temsilciliğini yürüttüğü firmalar ve çalışanları ile direkt, hızlı, etkili, sürekli iletişim içinde olmak,
 • Müşterinin ihtiyaçlarına odaklanarak doğru çözüm önerileri sunmak,
 • Sunduğu çözümün ayrılmaz parçası olan ürünlerinin üst kalitede olmasını sağlamak,
 • Bu ürünlerin verimli bir şekilde kullanılabilmesi için müşteri eğitimlerini en iyi şekilde yapmak,
 • Ürünlerin kullanımı sırasında müşterilerinin uygulama ve servis ile ilgili ihtiyaçlarına zamanında cevap verip, çözüm getirmek,
 • Bir yandan çalışanların kalite bilincini yüksek tutarken, diğer yandan bütün şartlara uymak ve kalite yönetim sisteminin etkinliğini sürekli geliştirmek.

KÖKLERIMIZ VE TARIHIMIZ

İlk faaliyetleri Türkiye’nin - dizel motor – pompa – havalı seyyar kompresör – gibi ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Avusturya’nın JENBECHER WERKE şirketinden ithalatı oldu.

TEKNiKEL, söz konusu bu ürünlerin yerli üretim ve montajı dahil satış, yedek parça ve servis faaliyetini 2001 senesine dek sürdürmüştür. 1957 yılında TECHNOIMPEX Macar Takım Tezgahları grubunu temsil etmeye başlayan şirkette, günümüze dek sürecek TAKIM TEZGAHLARI faaliyeti başlamış oldu.

1958 yılında şirkete yeni katılan İTÜ Elektrik – Elektronik fakültesi mezunu ortağı ile CGR – Fransa, MEDICOR ve METRIMPEX – Macar ile GODART – Hollanda şirketleri temsil edilerek RÖNTGEN ve SPIROMETRE cıhazları ithal edilmeğe başlanmış ve TIBBİ cıhazları bölümünün temelleri atılmıştır.

Bu faaliyet sırasında Türkiye’ye mekanik imalat sanayinde ilk ve öncü olarak sunduğu techizat ve tezgah tiplerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Radyal Matkap
 • Pantoğraf Freze
 • Kalıpçı ve Takımcı frezesi
 • Puntasız Taşlama tezgahı
 • Tornalar için hidrolik kopya tertibatları – otomatik ve seri vida dişi çekme aparatları
 • Üniversal Torna ve Frezelere Dijital Okuma Tertibatları
 • İlk NC torna ve işleme merkezleri

Aynı senelerde TIBBİ cıhaz ihtiyacı geliştikçe TEKNiKEL en yüksek teknolojiye sahip aşağıdaki cihazları öncü olarak sektörün kullanımına sunmuştur:

 • Röntgen tüpleri
 • Böbrek taş kırma ve Prostat hipertermi cıhazları
 • CT – MRI – ULTRASOUND cıhazları
 • kemik dansitometresi , Mini C-Arm ve mamografi cıhazları
 • SOLUNUM fonksiyon cıhazları
 • UYKU fonksiyonları analiz ve tedavi cıhazları
 • NÖROLOJİ ve YÜRÜME ANALİZ cihazları
 • Fizik tedavi ve Rehabilitasyon için Sanal Gerçeklik ile Rehabilitasyon cihazları
 • Gerçek Zamanlı Shearwave Elastografi Ultrasonografi cihazları
 • Ortopedik Bi-Plan Tüm vücut Tarama cihazı

Sağlık sektörüne yönelik tüm bu faaliyetler en kapsamlı hizmet --- tedarik, işletmeye alma, eğitim ve servis --- şeklinde yürütülmektedir.

Son yıllarda Gelişen Tıp teknolojisinin Ergonomi, Sinema, Oyun Programları ve Animasyon alanındaki uygulamaları olan “Motion Capture“ sistemleri ve Yazılımları ürün yelpazemizdeki yerini almıştır.

1980’li yılların ortasından itibaren üretimde kalitenin ve kalite standartlarının önem kazanması ile BOYUTSAL KALİTE KONTROL cihazları faaliyetine başlanmış ve TESA – İsviçre şirketinin boyutsal kalite kontrol cihazları satışa sunulmuştur. Bu alanda sunulmuş olan ilk ve öncü ekipmanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • 3 boyutlu ölçme cihazları
 • Hassas Yükseklik ölçerler
 • Mastar kalibrasyon cıhazları
 • İstatistiki proses kontrol fikstür ve bilgisayarları  

Bu alandaki faaliyetler de genişletilmiş ürün çeşitliliği ile devam etmektedir.

TEKNiKEL’de muhtelif dönemlerde aşağıdaki imalat faaliyetleri yürütülmüştür:

 • BİMAK – Sefaköy Üniversal Torna İmalat Fabrikası ortaklığı ve distribütörlüğü, 1967- 1981 arası
 • JENBACHER WERKE lisansı ile 100% Teknikel faaliyeti olarak Seyyar Dizel Hava kompresörü imalatı , 1965 – 1991 arası
 • FORM KALIP, Kalıp Üretiminde CAD-CAM uygulamalı CNC freze ile üretim atelyesi, 1989-2001 arası

TEKNiKEL’in faaliyetleri arasında bulunan uyku tedavi cıhazları bölümünü daha ileri götürmek amacıyla ITALYAN SOL grubuna bağlı, Uluslar Arası Evde Bakım Hizmeti veren VIVISOL SpA şirketi ile 2012 yılında yapılan ortaklık neticesinde VİVİSOL TK şirketi hayata geçirilmiştir.

Uyku Tedavi, Yoğun Bakım ve Evde Bakım gibi sağlık sektörüne yönelik faaliyetler VIVISOL TK bünyesinde hızlı gelişimine devam etmektedir.

TEKNiKEL’in Ankara’da bir şubesi olup Türkiye çapında en yeni teknolojiye haiz cihaz ve makineler bu ofisten de satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini vermektedir.


Product successfully added to your shopping cart

Quantity
Total

There are 0 items in your cart. There is 1 item in your cart.

Total products (tax incl.)
Total shipping (tax incl.)
Total (tax incl.)
Continue shopping Proceed to checkout